You are here: Home Companie Cariere Operator CNC

Operator CNC

Operatorul la mașini-unelte cu comandă numerică aplică cunoștințe specifice privind utilizarea echipametului electronic, selectând cu discernământ programele din memoria mașinii, aplică proceduri de calitate, organizează corespunzător propria activitate în scopul derulării activității în condiții optime și lucrează respectând normele specifice de protecția muncii și de PSI.

Descriere post

  • Set-up al frezelor CNC.
  • Operarea Masinilor CNC (Mazak 200 si Mazak VTC 300).
  • Masurarea sculelor, pieselor, originilor de lucru.
  • Prinderea pieselor pe masini.
  • Studierea documentatiei tehnice si reglarea statica utilajului.
  • Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice.
  • Utilizarea dispozitivelor de  masura pentru controlul pieselor finite.

Profil candidat

  • Bune cunostinte de citire si interpretare desen tehnic.
  • Studii medii.
  • Minima experienta pe masini cu comanda numerica (aschiere, frezare).
  • Cunostinte operare MS Office.
  • Harnic, proactiv, perseverent, onest si cu simt al responsabilitatii.
  • Dornic de  invatare, implicat, cu initiativa si capacitate de analiza.
  • Capacitate de a lucra independent.

Formular de inregistrare